Net ir po šaltos žiemos, kai speigas pakenkia sodinukams, pavasarį juos dar galima mėginti gelbėti. Dažnai taip prarandama mažiau laiko auginant sodą nei pažeistus medžius ir krūmus kertant ir sodinant naujus.
Šaltis paprastai pažeidžia kamieną ir ne pagrindines medžio šakas. Ar nenukentėjo kamienas galima pažiūrėti aštriu peiliu prapjovus žievę ir viršutinę medienos dalį. Vertėtų nepatingėti ir atlikti kelis pjūvius – arčiau šaknų, kamieno viduryje ir viršutinėje obels ar kriaušės dalyje. Jei prapjovus mediena tamsiai ruda, augalas nukentėjo stipriai. Vargu ar jį pavyks išgelbėti. Jei mediena šviesiai ruda ar rusva, galima imtis gydymo.
Neskubėkite imtis pjūklo ar sekatoriaus. Verta palaukti, kol medis išleis pumpurus. Pašalusios šakos kartais lapus pradeda auginti vėliau nei sveikosios, todėl stačiau galva pulti naikinti neaiškias šakas neverta.
Pašalusias šakas ir pažeistas kamieno vietas apdorojame gydomaisiais tepalais, kad ten neįsimestų ligos ir kenkėjai.
Žuvusias šakas nupjauname. Jos trumpinamos iki tos vietos, kur medis nepažeistas. Taip naujų atžalų augimas bus spartesnis.
Jei nuo šalčio žuvo vertingi krūmai, juos teks išpjauti, tačiau neskubėkite iškasti šaknų. Gan didelė tikimybė, kad iš jų išdygs sveiki ūgliai ir vaiskrūmio nereikės atsodinti.
Kai medžiai pradeda leisti pumpurus (gegužę) bent du kartus per mėnesį juos paliekite šiltu vandeniu. Suaugusiam medžiui reikia skirti ne mažiau, kaip 150 litrų skysčio. Po laistymo dirvą aplink šaknis verta mulčiuoti.
Pašalusiems augalams naudingos mineralinės ir azotinės trąšos, kurias galima ne tik barstyti, bet ir negiliai įterpti į dirvą netoli šaknų.
Pašalęs medis papildomai saugomas nuo kenkėjų. Be to, pirmais metais po skausmingos žiemos išskabomi žiedai, kad augalas nevestų vaisių, o stiprėtų.
Jei žuvo visos šakos, tačiau kamienas liko sveikas, galima nupjauti žuvusią medžio dalį. Rudeniop aplink kamieną jau bus išdygę atžalos. Išrenkamas stipriausias ūglys ir apgenėjimus iš jo formuojamas naujas vainikas. Svarbu, kad ūglys būtų išdygęs virš senojo skiepo. Kitaip užauginsite laukinę obelį ar kriaušę. Naudos iš jos bus mažai.
Naujas vainikas užaugs greičiau nei toje pat vietoje pasodintas jaunas sodinukas. Be to, jei kamienas stiprus, vainiką galima formuoti iš kelių ūglių