Beveik visi pradedantieji užmina ant tos pačios neteisingos lysvės. Surašome kelias nuolatines daržininkų klaidas.
Augalai sodinami per tankiai. Deja, derlius priklauso ne nuo bulvių, agurkų ir pomidorų gausos viename kvadratiniame metre. Sugrūstos daržovės tikrai neduos laukiamo gausaus derliaus, nes augalai vieni iš kitų atims maistines medžiagas, juos puls ligos. Kiekviena kultūra turi savo sodinimo taisykles.
Laiku neravint derlius mažės. Piktžolės, kurios nėra kultūriniai augalai todėl atsparesnės aplinkos poveikiai, iš daržovių gan greitai atima maistines medžiagas ir jas užgožia.
Pavėsis. Pavėsyje pasodintos daržovės ne tik prasčiau auga. Kai kurios rūšys, negaudamos pakankamai saulės, kaupia nitratus. Rekomenduojama, kad saulė lysves per parą apšviestų ne mažiau, kaip 6 valandas.
Pertręšimas. Tai taip pat ne į naudą derliui. Tokios daržovės ne tokios atsparios ligoms. Jei padauginama azotinių trąšų, augaluose kaupiasi nitratai. Jei norite valgyti ekologiškus agurkus ir pomidorus, naudokite organines trąšas, tačiau atminkite, kad mėšle taip pat yra nemažai nitratų.
Ankstyvi pasėliai. Subėrus sėklas į šaltą dirvą vėluoja dygimas. Kiekviena daržovė sodinama jei tinkamu laiku. Jei pavasaris šaltas ir drėgnas, geriau sodinimą atidėti 5-7 dienoms. Už tai būsite apdovanoti gražiais ūgliais. Geriau pakentėti, nei paskui mėginti atgaivinti silpnas daržoves.
Neteisingas augalų parinkimas. Kaprizingos ir šilumą mėgstančios daržovės (paprika, porai, baklažanai, pomidorai) sodinami lauke, šaltose vietose, nors jos geriau auga pridengtos. Kai kurių daržovių, pavyzdžiui, salotų, vegetacinis periodas trumpas, todėl reikia išlaukti momento, kai auginimo laikas pats tinkamiausias.
Sklype neteisingai išdėstyti augalai. Prieš sodindami paskaitykite apie sėjomainą ir kaip vienos kultūros dera su kitomis.
Nevalgykite peraugusių daržovių. Kai kurie augalai (salotos, ridikai, špinatai ir panašios) išleidžia ūglius ir po to jų nebegalima valgyti. Jei tokių šakniavaisių ant stalo norite turėti nuolat, juos sodinkite keletą kartų per sezoną.
Šiltnamio nepasiekia bitės. Daržovės žydi, tačiau jei jos neapdulkinamos, vaisių nebūna. Nebent renkatės specialias sėklas. Tai nuolatinė žmonių, prižiūrinčių šiltnamius, bėda. Norint, kad nektaro ieškantys vabzdžiai nepamirštų kelio į šiltnamį, pamėginkite juos viliotis cukraus tirpalu. Į litrą vandens įberiama 100 gramų cukraus ir 2 gramai boro rūgšties. Taip pat žydėjimo metu nenaudojami chemikalai, kad bitės ir kiti naudingi vabzdžiai nežūtų.
Dirvos sukietėjimas. Saulė dažnai išdžiovina žemės paviršių ir per ją iki augalų šaknų nenukeliauja oras bei vanduo. Toks kietas sluoksnis tikra molingų dirvų rykštė. Su ja kovoti padeda reguliarus kaupimas ir mulčiavimas.