Daržas

Nelauk gero agurkų derliaus iš blogų sėklų

Agurkų, pomidorų ir daugelio kitų augalų sėklos turi būti atitinkamai paruoštos sėjai.

 Pirmiausia jas reikia išrūšiuoti. Sėklos suberiamos į indą su vandeniu. Paviršiuje plūduriuojančios sėklos išmetamos, nes jos yra tuščios. Likusios sėklos truputį pakaitinamos ant šilto radiatoriaus.

Apdorotos šiluma sėklos pusei valandos merkiamos į violetinio atspalvio kalio permanganato tirpalą. Po to gerai praplaunamos šiltu vandeniu ir išdžiovinamos. Tam, kad gauti didesnį derlių, sėklas reikia apdoroti mikroelementais. Persodinimas – didelė trauma augalėliui. Todėl svarbu tinkamai pasėti sėklas, kad persodinant augalas būtų pažeistas kuo mažiau. Geriausiai sėjai naudoti durpinius konteinerius, kuriuos užpildome specialiu substratu arba perpuvusiu kompostu sumaišytu su smėliu, pridedant truputį pelenų. Užpildą gausiai palaistome.

Pasėjame sėklas ir dvylikai valandų aptraukiame polietileno plėvele, tai yra padarome miniatiūrinį šiltnamį. Agurkams tinka tropinių augalų sąlygos. Egzistuoja viena paslaptis – agurkus galima sėti tik 6 valandą po pietų. Po sėjos, penkias dienas iš eilės, apie 6-7 valandą vakare, agurkus švitiname mėlyna šviesa po valandą. Galima naudoti ultravioletinę lempą. Kasdien atsargiai palaistyti. Naudoti tik šiltą vandenį. Į laistymo vandenį įlašinkite pora lašų vandens peroksido. Kiekvienam indeliui reikia maždaug po arbatinį šaukštelį vandens. Laikyti riekia gerai apšviestoje vietoje. Atėjus laikui persodinti, agurką sodiname su visu durpių vazonėliu.

Gero derliaus!