Naujienos

Anglai benziną pradėjo gaminti iš oro

Britų mokslininkai, dirbantys „Air Fuel Synthesis“ firmoje pagamino bandomąją partiją naujo tipo degalų. Tai benzinas, kurį mokslininkai sugebėjo išgauti tiesiog iš oro.

 

Jiems pavyko anglies dvideginį sujungti su vandens garais, rašo „The Daily Mail“. Miniatiūrinėje laboratorijoje per keletą mėnesių taip išgauti penki litrai benzino.

„Air Fuel Synthesis“ garsiai skelbia, kad jų sukurtas metodas gali išgelbėti energetinės krizės ir brangstančių naftos produktų kamuojamą pasaulį. Pirminiais skaičiavimais, tona benzino kainuotų 644 JAV dolerio. Pigiau nei iš iškastinių išteklių gaminami degalai.

Nauja gamybos technologija, pasak jos autorių, tai sąlyginai paprastas procesas. Oras maišomas su natrio hidroksidu. Gautas hidrokarbonatas veikiamas elektrolizės ir gaunamas anglies dvideginis, kuris maišomas su iš vandens išgautu vandeniliu. Gaunamas angliavandenilio junginys, kurį, kaip teigia britai, sumaišius su atitinkamais priedais galima pilti į automobilių bakus.

Kol kas „Air Fuel Synthesis“ benzino gamybai naudoja elektros energiją, kurią perka iš tinklų. Ateityje planuojama statyti alternatyvios energijos stotį ir tapti visiškai nepriklausomais.
Mokslininkai tikina, kad po dvejų metų pradės veikti gamykla, galinti per dieną gaminti toną benzino. Po 15 metų, jei technologija pasiteisins, tai bus normali gamykla, galinti konkuruoti su naftos perdirbimo įmonėmis.

Čia filmukas apie naują technologiją