Mėlynių auginimas savo reikmėms leis uogoms prisirpti, nereikės rinkti tokių uogų, kurios dar galėtų panokti, bijant, jog jas nurinks kiti uogautojai.
Mėlynėms augti reikalingas rūgštus ir drėgnas dirvožemis, toks, koks būna spygliuočių miškuose, taip pat pelkėtose vietovėse. Paprastai sodinamos ne tradicinės miškuose augančios mėlynės, bet dekoratyvinės sodo mėlynės, kurių krūmeliai šiek tiek primena paprikas.
Sodo mėlynės išaugina nedaug šakelių kurios mezga gelsvos spalvos žiedus. Uogos būna didesnės nei derančios miške, maždaug vyšnių dydžio. Vertinant skonį, tiek miško mėlynės, tiek sodo labai panašios. Tačiau, skirtingai nei natūraliomis sąlygomis, kultūriniai augalai ant vieno krūmelio gali išauginti apie vieną kilogramą uogų.
Mėlynės turėtų būti sodinamos pavasario pirmoje pusėje po šalnų. Joms reikėtų parinkti saulėtą vietą, kad užtektų šviesos. Vasaros pabaigoje mėlynių viršūnėlės patrumpinamos, kad užsimegztų naujos uogos.
Norint sudaiginti daugiau uogų, nukritusio pertekliaus rinkti nereikia. Po žiemos, pavasarį, sudygs naujai, taip, tikėtina, sulaukiant daugiau uogų.
Mėlynių auginimas gali būti ir naudingas finansine prasme. Iš vieno hektaro ploto užsėto mėlynėmis galima tikėtis maždaug 7 tonų uogų. Tuo tarpu, išlaidų nėra labai daug. Bene sunkiausia auginimo dalis – jų surinkimas. Tai atima daug laiko, ypač, jei renkama atsargiai, siekiant nesužaloti krūmelių, tačiau norint surinkti uogas greitai pasitelkiami įvairūs įrankiai.
Užaugintos mėlynės gali būti naudojamos ne tik kaip skanios uogos, bet ir kaip vaistas. Uogos puikiai tinka įvairioms virškinamojo trakto ligoms, gali malšinti uždegimus, taip pat, padeda sumažinti skausmą. Nuo seno yra teigiama, ypač vaikams, jog valgant mėlynes akys bus sveikos, dėl to, rekomenduojama mėlynes vartoti tiems, kurių akys silpsta, pavyzdžiui, dirbantiems kompiuteriu, vairuotojams ir kt.
Nors mėlynių auginimas nėra paplitęs tarp sodininkų, tačiau didesnius plotus turintys ūkininkai vis dažniau domisi ir pradeda auginti mėlynes ir kitas, dažniausiai miškuose augančias, uogas. Rekomenduojama šiomis uogomis užsiimti tiems, kurie augina smaližius vaikus ar patys mėgsta pasigardžiuoti miško gėrybėmis.