Sodas

Kokius vaismedžius sodinti rudenį

Daugumą vaismedžių ir krūmų, kurių šaknų sistema uždara (paprasčiau, išaugintų vazonuose) galima sodinti nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens.

 Visgi specialistai pataria, jei yra tokia galimybė, medžius ir krūmus sodinti tuo pat metu, kai paprastai rekomenduojama sodinti medelelius su atvira (natūraliai iškasta) šankų sistema.

Nors tikimybė, kad iš vazono ištrauktas ir į vasaros viduryje į žemę įkastas medelis prigis gan didelė, rizika išlieka. Statistiškai sodinukai geriau pradeda derėti pasodinti tinkamu laiku.

Taip sodą įveisti bus lengviau. Sumažės ir išlaidos, nes daugiau sodinukų prigis ir jie geriau vystysis. Būten dėl šios priežasties daugumą vaismedžių rekomenduojama sodinti rudenį.

Agrastai. Mėgsta atviras saulėtas vietas, kurių neprapučia stiprūs vėjai.

Sausmedis. Geriausia sodinti rudenį. Pastebėta, kad pavasarį pasodinti medžiai prigyja prasčiau.

Serbentai. Jei perkate sodinukus su uždara šaknų sistema, šiuos krūmus galite sodinti tiek pavasarį, tiek rudenį, tačiau visgi palankiau vaiskrūmius įkasti pirmoje spalio pusėje.

Raudonieji serbentai. Mėgsta saulėtas vietas, kuriose nėra skersvėjų. Jiems tinka derlinga, tačiau lengvos žemės dirva. Geriausiai prigyja rugsėjį pasodinti krūmai.

Obelys. Patartina sodinti rudenį, nes jų šaknų sistema dar suspėja sutvirtėti ir pasiruošti žiemai.

Kriaušės. Jas patartina sodinti rudenį. Laistyti reikia tik jaunus medelius ir tik užsitęsus sausrai, nes kriaušių šaknys išsiraizgo giliai žemėje ir net ilgai nelyjant jos sugeba pasiekti vandenį.