Kita

Įdomūs faktai apie kurmius

Šis mažas gyvūnėlis tai daugelio sodininkų galvos skausmas, negailestingai rausiantis išpuoselėtas vejas ir nepraleidžiantis progos pagraužti kruopščiai prižiūrėtų daržovių.

 

Nors šie žemkasiai nėra mylimi, tačiau jie gana įdomūs. Pažinkime savo priešą.
Parindinis kurmių maistas sliekai. Jie juos medžioja ir sandėliuoja savo slėptuvėse, panašiai kaip voverės riešutus.

Sugauti sliekai negali pabėgti, nes kurmis perkanda jų galvą. Auka nemiršta, tačiau negali judėti ir tampa šviežiu patiekalu visai žiemai. Kurmis neužminga ir jam nuolat reikia maisto. Mokslininkai rado žemkasių saugyklų, kuriose buvo sudėta 2 kilogramai sliekų – apie 1200 gyvių.

Norėdamas surinkti tokias atsargas kurmis visą laiką juda savo požemių labirintu. Jis medžioja visa kas juda. Kurmis praktiškai aklas, tačiau regėjimą, kuris požemiuose nereikalingas, pakeičia puiki klausa ir uoslė. Per valandą žemkasys išrausia 3 metrų ilgio tunelį. Visi vieno gyvio tuneliai gali siekti 200 metrų. Isivaizduokite, koks labirintas po jūsų daržu ar veja, jei ten įsikuria kurmis.

Įdomiausia, kad kurmis, kaip ir šuo, sugeba grįžti į savo namus, net jei jis buvo sugautas ir pervežtas į kitą vieta. Kelių kilometrų atstumas ne kliūtis rasti savo urvelį. Todėl pagavę žemkasį ir jį nunešę pas kaimyną, nemylimam žmogui nepakenksite. Gyvis parsikas į jūsų kiemą.