Braškių ir žemuogių ūglius, įveisiant šias kultūras arba jas atnaujinant, patartina pirkti. Aišku, juos galima pasiruošti ir patiems, tačiau tada nebus garantijos, jog jie neužkrėsti ligomis.
Sodininkai mėgėjai visgi negali konkuruoti ruošdami veislinę medžiagą su specializuotais ūkiais, kurie parduodu antros ar trečios reprodukcijos veislinę medžiagą, parenka tinkamus sklypus ir kovai su kenkėjais bei ligomis naudoja brangius chemikalus.
Dėl to ūglius atsargiai pirkite turguje. Nors močiutės nuoširdžiai aiškina, kad jos parduoda puikiai derančias ir derlingas veisles, tačiau kartu su veisline medžiaga į sodą galite pargabenti užkratą. Tie patys patarimai tinka ir auginantiems žemuoges.
Kokybiški ūgliai išauginami ne senesnėse kaip 2 metų plantacijose, turi bent 3 normaliai išsivysčiusius lapus, sveiką kamieną ir baltas, šiek tiek patamsėjusiais, šaknis, ne trumpesnes kaip 4-5 centimetrų. Negali būti jokių ligų ir kenkėjų požymių.
Silpni, „ištysę“ ūgliai prigyja sunkiau nei kokybiški. Taip pat sunkiau prigyja ir iš senesnėse nei 2 metų plantacijose paruošta veislinė medžiaga. Jaunų ir stiprių ūglių sodinimas patrauklūs tuo, kad vėliau sodininkas gali 3-5 metus nepirkti ūglių, o juos ruošti pats. Kokybė nenukentės. Dauginti braškes iš senose plantacijos išaugintų ūglių galima, tačiau derlingumas bus mažesnis.
Ūglių paruošimas gan paprastas. Pažymimi stipriausi ir sveikiausi krūmai. Keletas jų išleistų ūglių paliekama, kiti naukinami. Kad ūgliai geriau įsišaknytų, jie nuolat laistomi, žemė purenama ir mulčiuojama.
Liepos pradžioje rekomenduojama ūglius iškasti ir pasodinti į šiltnamį ar atskirą jiems skirtą sklypo vietą. Juos galima palikti dirvoje iki rudens, tačiau taip bus prarasta dalis braškių, nes augalai maistines medžiagas skirs ne uogoms, bet atžaloms.
Vasarą ūgliai sodinami 4-5 centimetrų atstumu viens nuo kito, rudenį 8-10 centimetrų. Sodinukai gausiai palaistomi ir pridengiami nuo tiesioginės saulės spindulių. Po savaitės uždangalą galima nuimti. Per 3-4 savaites ūgliai įsišaknija. Žiemai jie arba paliekami dirvoje, arba iškasami, sudedami į polietileninius maišus ir saugomi šaldytuve. Temperatūra nuo 0 iki – 2 laipsnių. Likus keletui dienų iki sodinimo, temperatūros režimas keičiamas iki 0 + 5°C, nes augalamas po truputį turi „grįžti gyvybė“
Ūglius pervezti reikia polietileniniuose maišuose jų šaknis sudrėkinus vandeniu.