Daržas

Motoblokai

Įsirengus sklype daržą ir rankomis perrausus kelias lysves vėliau į kastuvo pusę nesinori nė žiūrėti. Iš tiesų, net ir nedidelį plotelį žemės sukasti reikalauja daug fizinių jėgų bei atima marias laiko, kurį verčiau norėtumėte išleisti prie židinio ar skaitant knygą terasoje. Išeitis yra, apsieiti galima ir be kastuvų – juos pakeisti gali motoblokai.

 

Jei planuojami įrengti daržai nėra labai dideli, o žemė nėra apleista ir iki juosmens užžėlusi sumedėjusiais augalais, samdyti specialiosios technikos nereiks, galima apsieiti su galingesniu motobloku ar mini traktoriumi. Tiesa, reikėtų prieš ariant pašalinti susidariusius žolės kupstus, šakas, akmenis, taip dirbi bus lengviau, galėsite nebijoti sugadinti technikos, be to, darbus atliksite greičiau.

Motobloką verta įsigyti tada, kai Jūsų dirbama žemė užima bent 40-50 arų, kitaip, ši sodo technika Jums neatsipirks, daug pigiau atsieis nuoma. Nebent, jį naudosite ne tik žemės dirbimui. Motoblokai turi gerą savybę – jie gali būti universalūs ir paverčiami įvairiais įrenginiais.

Prie motobloko pritaikius priekabą jis gali tapti nedideliu keturračiu traktoriumi, kuriuo galėsite atsivežti malkų, šakų, išvežti iš sklypo lapus ar sniegą. Motoblokai nėra labai galingi, todėl netiks itin sunkiems daiktais ar dideliems jų kiekiams vežti, taip galėti sugadinti įrenginio variklį, todėl jei planuojate dažnai naudotis sunkių daiktų ar nuolat vežioti didelius kiekius malkų ar akmenų, vertėtų iš anksto pagalvoti bent apie mini traktorių.

Motoblokai gali praversti ir žiemą, kuomet takeliai ir keliukai pilni sniego. Pritvirtinus sniego stumdymo peilį daug lengviau nei su sniego kastuvu pašalinsite vaikščioti ir važinėti trukdantį sniegą. Sniegingos žiemos metu sniego valymas motobloku iki 4 kartų greitesni nei tokio pat ploto įveikimas kastuvu, tad vertinantiems laiką reikėtų gerai pagalvoti apie motobloko įsigijimą kartu su sniego stumdymo peiliais.

Vasaros metu, kuomet daržai jau paruošti, motoblokas gali pasitarnauti kaip žolės ar šieno pjovimo įrenginys. Priklausomai nuo motobloko galingumo, Jūsų sklypo reljefo, ploto bei kitų savybių galima papildomai įsigyti įvairaus pločio žoliapjoves ar šianapjoves.

Nors yra sakoma, kad daiktas turi atlikti tik savo funkciją, bet motoblokai gali būti laikomi tiesiog varikliais, kurie gali varyti įvairius padargus. Be abejo, jei reikia prižiūrėti kelių hektarų plotą vertingiau kiekvienam darbui pirkti atskirą techniką pagal funkciją ar mini traktorių, tačiau mažesniems plotams prižiūrėti kuo puikiausiai turėtų tikti galingesni benzininiai motoblokai.