Maistas

Tonizuojantys produktai

Norite atsisakyti kavos ir nesugalvojate, kas galėtų taip pat sparčiau jus žadinti rytais? Kai kurie maisto produktai gali priversti smegenis sparčiai dirbti ne ką prasčiau už kofeiną.

 Šokoladas. Jame daug cukraus, kuris, kaip patenka į kraują, skatina endorfinų išsiskyrimą. Energijos užtaiso užtenka kelioms valandoms. Dėl to šį produktą mėgsta lakūnai, alpinistai bei žmonės, kuriems ekstremaliomis sąlygomis reikia „energijos pliūpsnio“.

Šaltas vanduo. Dehidratacija (skysčių trūkumas organizme) viena iš greito nuovargio priežasčių. Norint atsigauti, reikia tik išgerti kelias stiklines šalto vandens. Pageidautina rytais, kai kūnas greitai įsisavina maistines medžiagas. Netgi rekomenduojama rytą, kai vos tik pakilote iš lovos, pradėti ne kava ir tuo labiau cigarete, bet stikline paprasto šalto vandens.

Uogos. Praktiškai visos uogos sveikos. Norintiems greičiau prabusti rekomenduojamos mėlynės ir braškės, nes jose yra natūralių stimuliuojančių medžiagų.

Apelsinų sultys. Jos gali padėti tiems, kuriems keltis sunku. Šiame gėrime daug vitamino C, kuris organizmui suteikia reikalingos energijos. Apelsino ir citrinos kvapai taip pat tonizuoja.

Riešutai. Jie kaloringi ir gali greitai „pakrauti“ kūną reikalinga energija. Tik jų nevalgykite prieš naktį, nes kalorijos gali nukeliauti ne į smegenis, bet į kitas kūno vietas.

Šaltas maistas ir gėrima. Apie šalto vandens stiklinę jau kalbėjome. Tiks bet kuris šaltas gėrimas – mineralinis, sultys. Tiesiog taip organizmas patiria šoką ir priverčiamas greitai įjungti energiją gaminančius mechanizmus.

Mėsa. Joje gausu proteinų, kurie įsisavinami lėtai, tačiau energija gaunama ilgesnį laiką. Efektas bus kur kas silpnesnis nei išgėrus kavos, tačiau ilgesnis. Jei jūsų laukia sunki diena, ryte verta suvalgyti gabaliuką vištienos ar žuvies, kurios efektas panašus, kaip mėsos.

Žalioji arbata. Visose arbatose yra kofeino, o žalioji turi ir daugiau medžiagų, kurios naudingos organizmui. Skirtingai nei kavos, arbatos poveikį pajusite kiek vėliau, tačiau jis tęsis ilgiau.