Daržas

Ridikėlių auginimas

Ridikėliai savotiški šakniavaisiai, kurių auginimui reikia žinoti kai kurias gudrybes. Pavyzdžiui, juos reikia stengtis pasodinti laikui. Pavėlavus, daržovė augins ne šaknis, kurių reikia salotoms, bet sitebelius. Tiesiog tai kultūra, kuri šaknid augina trumpomis dienomis.

 Jie mėgsta 15-20 laipsnių temperatūrą ir sėkmingai atlaiko šalnas iki 3 laipsnių. Subrendusios daržovės pakelia ir trumpalaikį atšalimą iki 6 laipsnių. Kai kurie sodininkai pasakoja istorijas, kad ridikėlius darže sėkmingai rovė lapkričio pabaigoje, net iškritus pirmajam sniegui.

Aišku, jei norite ridikėlių, o ne eksperimentų, juos reikia sodinti kuo anksčiau. Lenkai, nors klimatas pas juos švelnesnis, šias daržoves sėja balandį ir uždengia agroplėvele. Nors medžiai dar nebūna pradėję leisti lapų, tačiau ridikėliai sėkmingai pradeda gyvuoti. Pro agroplėvelę prasisunkia lietaus vanduo ir jų laistyti nereikia. Šis kultūra mėgsta drėgmę.

Ridikėliai mėgsta gerą žemę, tačiau nepatartina juos tręšti šviežiu mėšlu. Šias daržovės mėsta įvairūs kenkėjai, kurių neperpuvusiose organinėse trąšose užtenka. Jei norite gero derliaus, toje pačioje vietoje ridikėlius auginkite ne dažniau, kaip kas 4 metus. Be to, ridikų negalima susodinti per tankiai. Jie mėgsta, kad lapai siektų žemę. Lysvėje juos sodinkite kas 4 centimetrai, atstumas tarp eilių 20 centimetrų.

Prieš sodinant galima imtis ir racionalizacijos. Ridikėlių sėklas išdėliokite ir priklijuokite ant minkšto popieriaus (tiks ir tuaeltinio rulonas) ir šiek tiek paliekite. Visą šį rinkinį tiesiog įkaskite į žemę. Taip ridikėliai nebus susodinti per tankiai.